Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)

Mám svátek :)

2. 10. 2008 18:26
Rubrika: aktuality | Štítky: svatí

Včera měla svátek svatá Terezie od Dítěte Ježíše. Jsem moc ráda, že ji mohu mít (spolu s Kateřinou Sienskou) za svou patronku. A tak pár slov o ní...Terezie Martinová (2. ledna 1873 – 30. září 1897)

Terezka se narodila jako poslední z pěti dětí manželů Martinových v Alenconu ve Francii. Měla 4 sestry - Marii, Pavlínu, Celinku a Leonku. Od dětství toužila jít stejnou cestou jako její starší sestry - stát se řeholnicí. Po smrti matky se celá rodina přestěhovala do Lisieux.
V patnácti letech byla Terezka zcela výjimečným způsobem přijata do řádu karmelitek. Musel o tom vědět i tehdejší papež Lev XIII. a Terezie musela mít povolení diecézního biskupa. V Karmelu v Lisieux se 9. dubna 1888 z Terezie Martinové stává sestra Terezie od Dítěte Ježíše.
Terezie, která navenek působila velice vyrovnaně, ale trpěla celý život stavy úzkosti. Život v klášteře karmelitek je tvrdý. Střídá se manuální práce, chórová modlitba a na spánek je vyhrazeno jen 6 - 7 hodin. Terezie na popud své převorky (rodné sestry Pavlíny) navíc psala své vzpomínky z dětství, tak vznikl spis dnes známý jako Dějiny duše.
Tereziino křehké zdraví tvrdý život v klášteře nevydrželo. V roce 1896 začíná kašlat krev. O rok později umřela na tuberkulózu.
Za svatou byla prohlášena roku 1925.


 

Modlitba ke sv. Terezii od Dítěte Ježíše

 

Svatá Terezičko, naše malá sestro,
za tvůj příklad děkujeme a v ctnostech ho následujeme.
Tys pochopila, že láska je všechno,
v sobě obsahuje všechna povolání,
a celým srdcem tebe žádáme,
abychom Pána Boha milovali a naplnili Jeho vůli.
Nauč nás, ať kráčíme po dětství cestě,
kterou Pán Bůh ukázal,
abychom nespoléhali na sebe,
ale všechnu naději skládali v milosrdenství Ježíše.
Amen.

 

Zobrazeno 4742×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz